Nejlepší vedoucí je Ježíš

Sedím v plném autě směr Hradec Králové a venku prší. Na Global Leadership, i když se v ČR jedná už o čtrnáctý ročník, jedu poprvé. Bude to kombinovaný formát promítaných přednášek a vstupů živého moderování a chval. Pořizování nahrávek jakéhokoli druhu může znamenat vyhazov. Kromě drobné nervozity z novinářské výzvy, kterou tyto parametry znamenají, je mou hlavní emocí zvědavost
Reportáže

Pokoj o Vánocích

A hned tu bylo s andělem množství nebeských zástupů a takto chválili Boha: Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj mezi lidmi; Bůh v nich má zalíbení. (L 2,13n)
Slovo

Narodil jsem se v Nazaretě

Nasri Karram (1955) Narodil se v Nazaretě arabským křesťanům. Pracoval v cestovním ruchu a ve zdravotnictví. Studoval katolickou teologii a judaismus. Má tři děti a jednoho vnuka.
Rozhovory

Ani žabičkáři, ani konzumáři – A Rocha (čti A Roša)

Pojďte chvilku se mnou – do sauny: z kamen jde horko a stoupá pára, ale přítomní chlapi rudnou a dýmají i hněvem – nadávají na Green Deal a nesmyslná opatření. Jsou to inženýři z konstrukce a nad povinným start-stop systémem do aut kroutí hlavou: výroba takového motoru je dražší a ekologicky náročnější, motor bude mít nižší životnost a benzín to ušetří možná ve velkoměstských zácpách, ale v běžném provozu sotva. Takže to je přece nakonec proti přírodě, a ne pro přírodu. Zatracení ekologové! A pak ti blázni, co se přilepují na silnice a polévají obrazy rajčatovým protlakem. Ekoteroristé to jsou, žabičkáři – žáby jsou pro ně přednější než lidi. Chrání kdejakou havěť, a lidi jsou pro ně škodná.
Téma

Z akcí mládeže se vracím šťastná

Ježíšův dotek jí jako teenagerovi změnil život. Pak ji Bůh poslal pracovat s mladými – šla, i když se jí nechtělo. A věnuje se jim skoro třicet let – stala se z ní uznávaná vedoucí a mládež je její radostí. O letech nejen v mládeži mluví Dita Frantíková, odbornice na chetitštinu na FF UK a máma čtyř dětí.
Rozhovory

Ve velkém procentu si lidé lidsky nesednou

Prevalence netriviálních psychiatrických diagnóz v populaci je cca 30 %. To platí jak pro tchyně, tak pro snachy. Tedy mnoho vztahů mezi snachou a tchyní je zatíženo nějakou psychopatologií včetně psychopatií čili poruch osobnosti. To platí i pro vztahy s biologickými rodiči. Z uvedeného čísla totiž prostou statistikou vyplývá, že dítě má 51% pravděpodobnost, že bude mít alespoň jednoho rodiče s netriviální psychiatrickou diagnózou.
Rodina – příběhy