Číslo

2022-12: Bezdomovec Ježíš

Domov jsou vztahy

Kdysi jsem se osobně setkal s fotografem Jindřichem Štreitem. Daroval mi svoji knihu fotografií s názvem Brána naděje. Hodně mě tam oslovila fotografie, na které stará paní se svým manželem přichází v kostele ke svatostánku, pomaličku, ona o holi. Sotva jdou, ale jdou spolu. Jsou v tom kostele sami. Nepotřebují už nic. Jdou spolu a před sebou mají kříž – jistotu života „potom“.
Téma

Nebeský mirákl

Betlémská událost se stala jedním z největších příběhů dějin. Je opředena paradoxy. Mesiáš není velký vládce, ale bezbranné dítě. Nejchudší z chudých jsou účastni zázraku. Nikdo je nepřijme, ale sám Bůh se k nim sklání. Spasení nepřichází s pompou, nýbrž nenápadně. Poslední jsou první. Možná jenom na chvíli, ale ten okamžik stojí za to.
Glosy

Jak naučit děti pracovat s chybou

Jak by to bylo snadné, pokud by stačilo ve třídě či ve škole vyvěsit tento obrázek, který najdete v každé pedagogicko-psychologické poradně. Vše, co je na obrázku, je pravda. Ale jak naučit žáky pracovat s chybou? Určitě je potřeba začít u samotného učitele. Na pedagogické cestě jsem už nějaký ten rok a také se stále učím a chybuji. Možná samotné přiznání učitele, že není dokonalý a že má také právo chybovat, je tím nejlepším začátkem úspěchu.
Rodina – příběhy

Havlíčkův Brod patřil mládeži

Po tříleté covidové pauze se na konci října do Havlíčkova Brodu vrátil Brodfest. Sjezd mládeže pod taktovkou církevního odboru do města přilákal přes 900 mladých lidí. Čtyřdenní bohatý program nabídl semináře, koncerty, duchovní programy i speeddatingovou seznamku.
Reportáže