Číslo

2023-12: VEDENI DUCHEM - Cesty víry, naděje a očekávání

Nejlepší vedoucí je Ježíš

Sedím v plném autě směr Hradec Králové a venku prší. Na Global Leadership, i když se v ČR jedná už o čtrnáctý ročník, jedu poprvé. Bude to kombinovaný formát promítaných přednášek a vstupů živého moderování a chval. Pořizování nahrávek jakéhokoli druhu může znamenat vyhazov. Kromě drobné nervozity z novinářské výzvy, kterou tyto parametry znamenají, je mou hlavní emocí zvědavost
Reportáže

Pokoj o Vánocích

A hned tu bylo s andělem množství nebeských zástupů a takto chválili Boha: Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj mezi lidmi; Bůh v nich má zalíbení. (L 2,13n)
Slovo

Ve velkém procentu si lidé lidsky nesednou

Prevalence netriviálních psychiatrických diagnóz v populaci je cca 30 %. To platí jak pro tchyně, tak pro snachy. Tedy mnoho vztahů mezi snachou a tchyní je zatíženo nějakou psychopatologií včetně psychopatií čili poruch osobnosti. To platí i pro vztahy s biologickými rodiči. Z uvedeného čísla totiž prostou statistikou vyplývá, že dítě má 51% pravděpodobnost, že bude mít alespoň jednoho rodiče s netriviální psychiatrickou diagnózou.
Rodina – příběhy

Zpíváním zachycuji střípky Krista

Když se zaposloucháte do jeho zpěvu, slyšíte hlas výjimečného profesionála. Když se zaposloucháte do jeho textů, překvapí vás jejich jednoduchá, vtipná genialita. A když se s ním zastavíte a zaposloucháte se do jeho slov, je vám dobře. Protože Pavel Helan, zpěvák a bavič, je jako jeden z vás.
Rozhovory